Marți, 13 Decembrie 2017, la Casa de Cultură a Studenţilor din Cluj-Napoca, Primăria Municipiului Cluj- Napoca a organizat cea de-a IX-a ediție a Galei 10 pentru Cluj – Juniorii Clujului – Speranţele Cetăţii, un eveniment festiv prin care municipalitatea își exprimă recunoștința pentru efortul pe care acești tineri l-au depus pentru a excela în activități educative, culturale și sportive.

Cea de-a noua ediție a "Galei 10 pentru Cluj - Juniorii Clujului - Speranțele Cetății" și- a anunțat câștigătorii

Momentele artistice nu au lipsit din cadrul evenimentului, oferite de unii dintre cei mai talentați clujeni, printre care o amintim pe Katia Cărbune, câștigătoarea concursului Next Star 2017, pe Mimo poetul, un moment de energie redat prin street dance oferit de compania Jump in și Deja vu, trupa de majorete a Casei de Cultură.

Valoarea cumulată a premiilor oferite în cadrul galei se ridică la peste 34.000 lei în premii valorice sau cadouri.

Partenerii care s-au alăturat și în acest an proiectului sunt: Universitatea Tehnică Cluj-Napoca, Universitatea Babeș-Bolyai, NTT Data, Betfair Romania, CSI Romania, Farmec, Napolact, Selgros, Coral Impex, Asociația Susținem Valorile și DNWT – Clubul de afaceri German din Transilvania de Nord.

Premianțiii celei de-a IX-a ediții a Galei 10 pentru Cluj

Prichindeii Cetății

  • Ferenţiu Mara Ioana – Grădiniţa cu Program Prelungit Albă ca Zăpada
  • Miron Raul Ioan – Grădiniţa cu Program Prelungit Aşchiuţă
  • Ivan Cristian – Grădiniţa cu Program Prelungit Aşchiuţă
  • Moldovan Cristina Denisa – Grădiniţa cu Program Prelungit Aşchiuţă
  • Comiza Oana – Grădiniţa cu Program Prelungit Aşchiuţă
  • Sîntoma Maya Sofia – Grădiniţa cu Program Prelungit Aşchiuţă
  • Szalai Ivett Szofia – Grădiniţa cu Program Prelungit Căsuţa Poveştilor
  • Ioniţă Irina Teodora – Grădiniţa cu Program Prelungit Parfum de Tei
  • Olaru Ana Cristiana – Grădiniţa cu Program Prelungit Albă ca Zăpada
  • Lazăr Octavian – Grădiniţa cu Program Prelungit Aşchiuţă
  • Prjeslavshi Ada Maria – Grădiniţa cu Program Prelungit Aşchiuţă
  • Borzași Selin Andreea Karla – Gradinita cu program prelungit Căsuța
  • Andronic Iris Maria – Grădinița cu program prelungit Căsuța
  • Nechita Vlad Alexandru – Grădinița cu program prelungit Zâna Zorilor

Elevul Anului

  • Iacob Iulia Daria – Liceul Teoretic Mihai Eminescu
  • Ferenţiu Mara Ioana – Grădiniţa cu Program Prelungit Albă ca Zăpada

Profesorul anului

  • Bogosavliev Vladimir Alexandru – Colegiul Naţional George Bariţiu

Ambasador pentru Cluj

  • Gornescu Cătinaş Ryanna Carina Andreea – Colegiul National Emil Racoviță
  • Caravaţeanu Radu Matei – Şcoala Gimnazială Octavian Goga
  • Şanta-Moldovan Lorena – Liceul Teoretic Onisifor Ghibu
  • Mureşan Vlad-Alexandru – Colegiul Naţional George Coşbuc
  • Drăgan Tudor-Andrei – Colegiul Naţional George Coşbuc

Arte individual

  • Maya Cristina Ciobotă – Liceul de Coregrafie Octavian Stroia
  • Kiss Alexander Theodor – Colegiul de Muzică Sigismund Toduţă
  • Iacob Iulia Daria – Liceul Teoretic Mihai Eminescu

Științe

  • Sandea Iancu Ioan – Colegiul Naţional George Coşbuc
  • Harambaş Diana Maria – Colegiul Naţional Emil Racoviţă
  • Nagy Balázs – Liceul Teologic Reformat

Cea de-a noua ediție a "Galei 10 pentru Cluj - Juniorii Clujului - Speranțele Cetății" și- a anunțat câștigătorii

IT

  • Lăuran David Andrei – Şcoala Gimnazială Horea
  • Horhat Răzvan Cătălin – Liceul Teoretic Avram Iancu

Mediu

  • Grup de 25 elevi Şcoala Gimnazială Ion Creangă
  • Ilyés Kinga – Liceul Teoretic Báthory István

Sport individual

  • Dehelean Matei – Şcoala Gimnazială Liviu Rebreanu / Clubul Sportiv Poli Karate
  • Harabagiu Daria – Liceul Teoretic Onisifor Ghibu / Clubul Sportiv Politehnica Cluj-Napoca – karate
  • Raţiu George Adrian – Colegiul Naţional George Coşbuc

Inovație

  • Racz Miriam – Şcoala Gimnazială Ion Creangă
  • Grupul elevilor – Colegiul Tehnic Napoca

Social

  • Grupul de 25 elevi – Şcoala Gimnazială Ion Creangă
  • Grupul de 24 elevi – Şcoala Gimnazială Ion Creangă
  • Grupul elevilor Colegiul Tehnic Napoca – Colegiul Tehnic Napoca

Arte ansambluri

  • Trupa de majorete Deja-vu – Casa de Cultură a Studenţilor
  • Trupa de majorete Deja-vu – Casa de Cultură a Studenţilor
  • Corul Colegiul de Muzică Sigismund Toduţă – Colegiul de Muzică Sigismund Toduţă

Sport de echipă

  • Echipa de fotbal fete Liceul Teoretic ELF
  • Grup de zece sportivi Clubul Sportiv KWAN Cluj-Napoca – karate
  • Echipa de volei feminin a Liceului Teoretic Gheorghe Şincai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *